Jdi na obsah Jdi na menu
 


Naučí se korela mluvit?

9. 7. 2009

Pokud toužíte po ptákovi s obrovským řečovým talentem,který opakuje téměř všechno,co slyší,korela pro vás nebude tou nejlepší volbou.Existuje řada jiných druhů,které dovedou napodobovat daleko lépe,třeba papoušek žako nebo loskuták.Ale i mezi korelami můžete narazit na slušný napodobovací talent.

V opakování pískaných tónů či melodií jsou mnohé korely opravdový mistři.Toto nadaní můžete podpořit tím,že budete svým korelam pískat stejnou melodii nebo píseň.Musíte to dělat tak dlouho,dokud korela dokonale nezopakuje.Vzhledem k tomu,že tento zpěv patří i k rituálům spojeným s namluvami a slouží k upoutání samiček,samečci jsou často k opakování melodií nadanější.

S řečovým nadaním jsou na tom korely o něco hůř.I tak se ale můžete pokusit objevit skrytý talent.Důležité je pravidelně opakovat slov,které se měl pták naučit.Trenujte s ním tak často jak jen to je možné.Důležité je užívat vždy stejný tón hlasu a ve stejných situacích opakovat  tatéž slova.Nejlépe se pták učí postupně.Až ovládne jedno slovo nebo větu,kupříkladu ,,Dobré ráno" jako pozdrav,můžete jeho opakování trochu skrátit a začít s dalším slovem.Vždy se postarejte,aby ptáka nerušily další zvuky či aktivity.Dobře se trenuje s ptákem na ruce a v poněkud zatemněné místnosti.Potom se pták může dobře soustředit.Rozhodně ho ale nepřetěžujme.A když se něco nedaří,neztracejte trpělivost.Raději se chvílí věnujte něčemu jinému a potom začněte s cvičením znovu.

Poznámka:Pokud po čase zjistíte,že vaše korely nemají nadaní ani pro opakování melodií,ani pro učení se řeči,nemějte jim to za zlé.Radujte se místo z jejich milé povahy.

 

BlueBoard.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Blood problems - If you be recognize more

(AUnloneged, 8. 10. 2018 6:55)

Compression est comment calleux votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur determination pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque age votre coeur bat, il pompe le sang par vos arteres a la reste de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-20mg-cpr4-prix-en-pharmacie/

Blood Coerce : Blood press chart

(ACretryecolype, 29. 7. 2018 11:27)

Poids est comment dur votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque culture votre coeur bat, il pompe le sang par vos arteres a la prendre facilement de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-en-pharmacie-en-ligne/

Je vybíravý

(Ferdík, 30. 11. 2013 11:19)

Ahoj , to jsem zase já a můj korelák Ferda. Dávám mu různé překážky jako třeba provázky na šplhání, když ji překoná chci mu dát pamlsek. Ale nechutná mu slunečnice, zelenina , ovoce... Co mu mám dát za pamlsek ?

Re: Je vybíravý

(korelaac, 4. 9. 2014 18:24)

Ahoj, zkus třeba piškotek nebo arašídy :) moje korela jí většinou všechno :D

KoReLa

(Anonym, 17. 1. 2011 20:11)

ahojky mám doma korelu a mluví.

Re: KoReLa

(Ferdík, 12. 11. 2013 20:02)

Ty se máš !!!

nechce mluvit

(Ferdík, 12. 11. 2013 19:56)

Ahojky, mám koreláka Ferdu. Mluvit nechce, ale je ohromný mazel. Rád si hraje s céčky nebo se svým oblíbeným řetízkem.

sfghg

(huki, 8. 12. 2012 10:23)

m ja taki mam koreelu umi vše jen mluvit ne

korela

(nikdo , 28. 1. 2011 18:15)

to maš dobré ta moje se nenaučila